Çağlayancerit E-İmar Durumu Sorgulama 2024

Kahramanmaraş Çağlayancerit E-İmar uygulaması ile Çağlayancerit Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imara yeni açılacak yerlerle birlikte Çağlayancerit ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Çağlayancerit E-İmar Durumu Sorgulama

Çağlayancerit E-İmar Sorgulama

Çağlayancerit E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Çağlayancerit E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Çağlayancerit Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Çağlayancerit Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Kahramanmaraş ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Kahramanmaraş ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çağlayancerit E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Çağlayancerit ilçesindeki Akdere, Aksu, Bayırlı, Boylu, Bozlar, Bölükdamlar, Emiruşağı, Engizek, Fatih, Helete Karadağ, İstiklal, Kale, Küçükcerit, Küçüküngüt, Oruçpınar, Soğukpınar, Zeynepuşağı mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Çağlayancerit e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Çağlayancerit Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Çağlayancerit Belediyesi İmara Yeni Açılan Yerler ve Askı Listeleri

Çağlayancerit Belediyesi imar planlarında yapılan değişiklikle birlikte imar izni verilen veya imara yeni açılacak yerleri Çağlayancerit Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın