Kastamonu ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Kastamonu Belediyesi E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Kastamonu il sınırı içerisinde bulunan ve her türlü yapı izni, denetimi Kastamonu belediyesi veya bağlı ilçe belediyelerinin tasarrufunda olan arsa, tarla ve arazilerin imara açık olup olmadığı, imara açıksa ne şekilde değerlendirilebileceğini gösteren imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Kastamonu Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Kastamonu E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Kastamonu ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Kastamonu ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Kastamonu İmar Durumu, Planında Neler Görünür? Kastamonu merkez belediye veya  Abana, Ağlı, Araç, Azdavay, Bozkurt, Cide, Çatalzeytin, Daday, Devrekani, Doğanyurt, Hanönü, İhsangazi, İnebolu, Küre, Pınarbaşı, Seydiler, Şenpazar, Taşköprü, Tosya belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Kastamonu ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Kastamonu belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Kastamonu SORGULA SORGULA
Abana SORGULA SORGULA
Ağlı SORGULA SORGULA
Araç SORGULA SORGULA
Azdavay SORGULA SORGULA
Bozkurt SORGULA SORGULA
Cide SORGULA SORGULA
Çatalzeytin SORGULA SORGULA
Daday SORGULA SORGULA
Devrekani SORGULA SORGULA
Doğanyurt SORGULA SORGULA
Hanönü SORGULA SORGULA
İhsangazi SORGULA SORGULA
İnebolu SORGULA SORGULA
Küre SORGULA SORGULA
Pınarbaşı SORGULA SORGULA
Seydiler SORGULA SORGULA
Şenpazar SORGULA SORGULA
Taşköprü SORGULA SORGULA
Tosya SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Kastamonu ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Kastamonu ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Abana Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla