Çıldır E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Ardahan Çıldır E-İmar uygulaması ile Çıldır Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Çıldır ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Çıldır E-İmar Durumu Sorgulama

Çıldır E-İmar Sorgulama

Çıldır E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Çıldır E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Çıldır Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Çıldır Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Ardahan ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Ardahan ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çıldır E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Çıldır ilçesindeki Aşıkşenlik, Çankaya, Çay, Dedekorkut, Suhara, Ufuktepe, Yakınsu, Yeni, Yıldırımtepe, Ağıllı, Akçakale, Akçıl, Akdarı, Akkiraz, Aşağıcambaz, Baltalı, Başköy, Damlıca, Dirsekkaya, Doğankaya, Eskibeyrehatun, Eşmepınar, Gölbelen, Gölebakan, Güvenocak, Karakale, Kaşlıkaya, Kayabeyi, Kenarbel, Kenardere, Kotanlı, Kurtkale, Kuzukaya, Meryemköy, Öncül, Övündü, Sabaholdu, Saymalı, Sazlısu, Semihaşakir, Taşdeğirmen, Yenibeyrehatun, Yukarıcambaz mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Çıldır e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Çıldır Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Çıldır Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Çıldır Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Çıldır Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın