Çukurova E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Adana Çukurova E-İmar uygulaması ile Çukurova Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Çukurova ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Çukurova E-İmar Durumu Sorgulama

Çukurova E-İmar Sorgulama

Çukurova E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Çukurova E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Çukurova Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Çukurova Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Adana ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Adana ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çukurova E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Çukurova ilçesindeki Belediye Evleri, Beyazevler, Bozcalar, Dörtler, Esentepe, Fadıl, Gökkuyu, Güzelyalı, Huzurevleri, Kabasakal, Karahan, Karslılar, Kaşoba, Kocatepe, Kurttepe, Küçükçınar, Mahfesığmaz, Memişli, Örcün, Pirili, Salbaş Esentepe, Söğütlü, Şambayadı, Toros, Yeni, Yurt, Yüzüncüyıl mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Çukurova e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Çukurova Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Çukurova Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Çukurova Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Çukurova Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın