Adana E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Adana E-İmar uygulaması ile Adana Büyükşehir Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Adana şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Adana E-İmar Durumu Sorgulama

Adana E-İmar Sorgulama

Adana E-İmar sorgulama uygulamasında ilçe, mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Aşağıdaki listeden ilgili Adana ilçesini seçerek sorgulama sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Adana İlçesi
Aladağ E-İmar Uygulaması
Ceyhan E-İmar Uygulaması
Çukurova E-İmar Uygulaması
Feke E-İmar Uygulaması
İmamoğlu E-İmar Uygulaması
Karaisalı E-İmar Uygulaması
Karataş E-İmar Uygulaması
Kozan‎ Belediyesi E-İmar
Pozantı‎ E-İmar Uygulaması
Saimbeyli E-İmar Uygulaması
Sarıçam E-İmar Uygulaması
Seyhan E-İmar Uygulaması
Tufanbeyli E-İmar Uygulaması
Yumurtalık E-İmar Uygulaması
Yüreğir E-İmar Uygulaması

Adana şehrindeki gayrimenkule ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Adana E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Adana Büyükşehir Belediyesine bağlı Aladağ, Ceyhan, Çukurova, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan‎, Pozantı‎, Saimbeyli, Sarıçam, Seyhan, Tufanbeyli‎, Yumurtalık‎, Yüreğir belediyelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. 1/1000 ölçekli imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

Adana Büyükşehir Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Adana Büyükşehir Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Adana Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın