Mersin ve İlçeler Emlak Vergisi Sorgulama ve Kredi Kartı ile Ödeme

Mersin Belediyesi E-Belediye İşlemleri Mersin il ve ilçelerindeki taşınmazların emlak vergisi sorgulama ve ödeme işlemleri konusunda bilgiler paylaşacağız.

Mersin Merkez veya Mersin ilçe belediyelerinin internet siteleri aracılığı ile Mersin Merkez E-Belediye veya Mersin ilçe belediyelerinin sınırları içerisinde bulunan bütün taşınmazlarınız ile ilgili (ev, arsa) işlemleri sadece T.C. Kimlik numaranızla yapılabiliyor.

Mersin İmar Durumu, Planında Neler Görünür? Mersin merkez belediye veya  Akdeniz, Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mezitli, Mut, Silifke, Tarsus, Toroslar, Yenişehir belediyesi e-belediyecilik sistemi kurmuş ise Çevre temizlik vergisi ödemeleri, su fatura borcu sorgulama ve ödemeleri, arsa rayiç/metrekare bedel sorgulamaları gibi pek çok işlemi aşağıdaki bağlantılara tıkladığınızda ilgili E-belediye sayfalarında yapabilirsiniz.

Mersin Merkez ve Mersin İlçe Belediyeleri Listesi Aşağıdaki Gibidir : Eğer link kısmı boş ise belediyenin E-belediye sistemine sahip olmadığı anlamına gelmektedir.

Emlak Vergisi Tahakkukları belediyeler tarafından 2 taksit şeklinde tahsil edilmektedir. İlk Taksit Ödeme tarihleri 1 Mart ile 31 Mayıs arasında, 2. Taksit Ödemeleri ise 1 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında yapılıyor.
Mersin ve ilçe belediyeleri E-Belediyecilik hakkındaki düşüncelerinizi, Sorularınızı aşağıdaki Yorum bölümünden bizimle paylaşabilir ve sormak istediğiniz sorularınızı sorabilirsiniz.

1 Yorum

Yorum Yapmak İçin Tıkla

  • İnternet üzerinden emlak vergisini ödemek niye kısa ve anlaşılır değil? Yönlendirmeyi takip ediyorum hedefe ulaşamıyorum. Hep reklam çıkıyor.