Silopi E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Şırnak Silopi E-İmar uygulaması ile Silopi Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Silopi ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Silopi E-İmar Durumu Sorgulama

Silopi E-İmar Sorgulama

Silopi E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Silopi E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Silopi Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Silopi Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Şırnak ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Şırnak ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Silopi E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Silopi ilçesindeki Atatürk, Barbaros, Başak, Boğaz, Cudi, Cumhuriyet, Dicle, Fatih, Karşıyaka, Köprübaşı, Nuh, Ofis, Şht. Harun Boy, Vatan, Yeni, Yenişehir, Yeşiltepe, Yolağızı mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Silopi e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Silopi Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Silopi Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Silopi Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Silopi Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın