Nevşehir otobüs ulaşımı fiyat listesi ve yol rayiç bedel listesi ile Nevşehir ilinden başka bir şehre görevlendirme ile gidildiğinde yol masrafının kurum tarafından geri ödenmesi veya yolluk, yol harcırahı gibi ödeneklerin hesaplaması sağlanabilmektedir.

  Nevşehir ilinden başka bir şehre yolculuk esnasında veya Nevşehir otogar aktarmalı olarak Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir, Hacıbektaş, Kozaklı, Ürgüp ilçelerine ulaşım sağlanması gerektiğinde güncel Nevşehir Otobüs Bileti Rayiç Bedellerini öğrenmek gerekmektedir. Otogar ulaşım rayiç bedelleri ve hat tarifeleri sürekli olarak değişiklik göstermektedir.

  Yol Rayiç Bedeli Sorgulama

  Otogar yol rayiç bedelleri ve otobüs bileti fiyatları her şehirde ve her ilçede farklılık gösterebilmektedir. Otobüs Bilet ücretleri Karayolu Taşıma Yönetmeliğinin 38. maddesi gereğince firmalar tarafından serbest bir şekilde belirlenebildiği için Nevşehir ili ile diğer illerdeki rayiç bedeller farklılık gösterebilir.

  Yolculuğa çıkmadan önce ilgili kurumdan hangi ulaşım araçlarının tercih edilmesi gerektiği konusunda bilgi edinilmesi gerekmektedir. Örneğin bazı kurumlar uçak biletini karşılarken bazı kurumlar sadece otobüs rayiç bedeline göre geri ödeme yapmaktadır. Otobüs, tren, uçak, vapur, dolmuş gibi ulaşım araçları kullanıldığında biletlerin kuruma ibraz edilmesi gerekmektedir.

  2024 Nevşehir Otobüs Yol Rayiç Bedel Tarifesi

  Nevşehir güncel otobüs rayiç bedellerine Nevşehir Belediyesi’nin duyurular kısmında bulunan güncel yol rayiç bedelleri ilanından ulaşılabilmektedir. Güncel Nevşehir otobüs bileti rayiç bedellerini öğrenmek için tıklayın. Karşılaşacağınız tabloda Nevşehir illine komşu ilçeleri ve Nevşehir Otogarı ile aralarındaki mesafeleri kilometre olarak görebileceksiniz.

  Bilet Kaybolursa Yol Rayici Nasıl Ödenir?

  Yolculuk esnasında kullanılacak taşıt (otobüs, tren vs.) için ödenen ücretler ilgili biletlerin ibraz edilmesi durumunda görevliye geri ödenecektir. Biletlerin kayıp, zayi olması durumunda mutat tutarlar üzerinden ödeme yapılabilir.

  Yol masraflarının ve harcırahların detaylı bir şekilde hesaplanması Harcırah Kanunu’nun Kısım III, Bölüm 1 kısmında detaylıca belirlenmiştir.

  Paylaş.