Ordu Büyükşehir Belediye ve İlçeler Emlak Vergisi Sorgulama ve Kredi Kartı ile Ödeme

Ordu Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi Ordu Merkez belediyesi yahut Ordu ilçeleri Akkuş, Altınordu, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey, Ünye sınırlarındaki mülk veya arsanızın emlak ve çevre temizlik vergisi borç sorgulama ve ödeme işlemlerinden bahsedeceğiz. Ancak bunun için Ordu ve bağlı belediyelerin E-Belediye sistemine sahip olması gerekir.

Ordu Merkez veya Ordu ilçe belediyelerinin interaktif sistemleri vasıtasıyla Ordu Merkez E-Belediye veya Ordu ilçe belediyelerinin yetkisindeki işlemleri sadece Vatandaşlık numaranızı veya abone sicil numaranızı girerek yapabileceksiniz.

Ordu ili ve ilçeleri genelinde E-Belediye uygulamasına sahip belediyelerin listesi aşağıdaki gibidir.

Emlak Vergisi Ödemesi Ne Zaman Yapılır? Emlak Vergisi ödemelerinin ilk taksiti 1 Mart tarihinden 31 Mayıs tarihine kadar, ikinci taksidi ise 1 Kasım tarihinden 1 Aralık tarihinde kadar ödenmesi gerekir. Aksi taktirde gecikme faizine maruz kalacaktır.
Ordu ve ilçe belediyeleri E-Belediyecilik hakkındaki düşüncelerinizi, Sorularınızı aşağıdaki Yorum bölümünden bizimle paylaşabilir ve sormak istediğiniz sorularınızı sorabilirsiniz.