Tunceli E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Tunceli E-İmar uygulaması ile Tunceli Belediyesi merkez imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Tunceli şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Tunceli E-İmar Durumu Sorgulama

Tunceli E-İmar Sorgulama

Tunceli E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Tunceli Merkez E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Tunceli Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Tunceli Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Tunceli merkez dışındaki diğer ilçeler için e-İmar durumu sorgulamak isterseniz Tunceli ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Tunceli E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Tunceli merkeze bağlı Aktuluk Mahallesi, Alibaba Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Esentepe Mahallesi, İsmet İnönü Mahallesi, Moğultay Mahallesi, Yeni  mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Tunceli e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Tunceli Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Tunceli Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Tunceli Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Tunceli Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın