Sulakyurt E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Kırıkkale Sulakyurt E-İmar uygulaması ile Sulakyurt Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Sulakyurt ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Sulakyurt E-İmar Durumu Sorgulama

Sulakyurt E-İmar Sorgulama

Sulakyurt E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Sulakyurt E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Sulakyurt Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Sulakyurt Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Kırıkkale ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Kırıkkale ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sulakyurt E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Sulakyurt ilçesindeki Cumhuriyet Mahallesi, Yayla Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenihayat Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Yıldız Mahallesi, Yükselen mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Sulakyurt e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Sulakyurt Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Sulakyurt Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Sulakyurt Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Sulakyurt Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın