Tekirdağ İli ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Tekirdağ Belediyesi E-imar Sistemi ile  imar Planı ve imar durumu görüntüleme Tekirdağ merkez belediyesine ait yerleşim alanları (imarlı, imarsız arsalar) veya Tekirdağ ilçeleri olan ; Çerkezköy, Çorlu, Ergene, Hayrabolu, Kapaklı, Malkara, Marmaraereğlisi, Muratlı, Saray, Süleymanpaşa, Şarköy belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve sorgulama işlemi için belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Tekirdağ Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Tekirdağ E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Tekirdağ ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Tekirdağ ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Tekirdağ ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan il ve ilçe belediyelerin imar sisteminin doğrudan bağlantı linkini aşağıda paylaşacağız.  Pek çok belediyenin artık E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu görüntüleyebilirsiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Tekirdağ SORGULA SORGULA
Çerkezköy SORGULA SORGULA
Çorlu SORGULA SORGULA
Ergene SORGULA SORGULA
Hayrabolu SORGULA SORGULA
Kapaklı SORGULA SORGULA
Malkara SORGULA SORGULA
Marmaraereğlisi SORGULA SORGULA
Muratlı SORGULA SORGULA
Saray SORGULA SORGULA
Süleymanpaşa SORGULA SORGULA
Şarköy SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani belediye E-İmar sistemini kullanmıyorsa Tekirdağ ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Çorlu Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Tekirdağ sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla