Vakfıkebir Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme

Trabzon Vakfıkebir Belediyesi 2023 Emlak Vergisi sorgulama ve online borç ödeme işlemlerinizi kredi kartı veya internet bankacılığı ile ödeyebilirsiniz. Bunun yanında adınıza ait bütün borçlarınızı da (Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) vb.) görüntüleyebilirsiniz.

Vakfıkebir Belediyesi kapsamında bulunan bütün gayrimenkullerinize ait vergi tutarlarınızı ve gecikmede bulunan borçlarınızı öğrenebilir ve Vakfıkebir Belediyesi Online İşlemler bölümünden ödeme yapabilirsiniz.

Vakfıkebir Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme Dönemleri

Trabzon Vakfıkebir Belediyesine bağlı gayrimenkulleriniz için tahakkuk eden vergi borcu her yıl 2 eşit taksitte ödenir. Vakfıkebir Belediyesi Emlak vergisi son ödeme tarihleri şu şekildedir:

Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mart 202331 Mart 2023
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202330 Kasım 2023

Önemli Uyarı

Emlak vergisi borcunu son ödeme tarihinde ödemezseniz gecikmeye giren her bir ay için %2 Gecikme Faizi eklenir.

Vakfıkebir Belediyesi Emlak Vergisi Sorgulama ve Ödeme

Trabzon Vakfıkebir Belediyesine ödemeniz gereken vergileri Vakfıkebir Belediyesindeki ödeme noktalarına veya Vakfıkebir Online Belediye sistemi (E-Belediye) üzerinden internet bankacılığı, kredi kartı veya banka kartı seçenekleriyle Vakfıkebir Belediyesine ödeme yapabilirsiniz.

Vakfıkebir Belediyesi Online İşlemler Menüsü

Vakfıkebir Belediyesi Online Hizmetler sayfasında T.C. Kimlik numaranız veya Vakfıkebir Belediyesindeki sicil numaranız ile üyelik oluşturarak giriş yapmanız gerekiyor.

Kimlik doğrulama işlemi ardından vergi borçlarınızı görebilir, belediyenin anlaşması varsa kredi kartı veya banka kartı ile ödemenizi online olarak yapabilirsiniz.

Vakfıkebir Belediyesi Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.

Vakfıkebir Belediyesi E-Devlet Sayfası Vergi İşlemleri

Vakfıkebir Belediyesi E-Devlet sistemi bağlantısı ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/trabzon-belediyeleri linkine tıklayarak Vakfıkebir Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı, Mobil Uygulama ile Ödeme

Vakfıkebir Belediyesi Emlak Vergisi borcunu ödemek için hesabınız bulunan bankaların internet şubeleri ve mobil uygulamaları üzerinden Vergi Ödemeleri>>Emlak Vergisi seçimi yaparak ödeme yapmayı deneyebilirsiniz. Vakfıkebir Belediyesinin bankanız ile anlaşması varsa kolaylıkla ödeyebilir, bankanızın kampanyalarına göre emlak vergisi ödemenizi taksitlendirebilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemlerle Emlak vergi borcunuzu ödeyemediyseniz geriye kalan iki seçenek Vakfıkebir Belediyelerinin ödeme noktalarına uğramak veya Vakfıkebir tahsilat birimine telefonla ulaşarak banka hesap numarası ile EFT/Havale yoluyla Vakfıkebir Belediyesi emlak vergisi ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Emlak vergisi gayrimenkulünüzün Vakfıkebir Belediyesindeki güncel rayiç bedeline göre hesaplanır. Trabzon ilindeki farklı belediyelerine ait rayiç bedel sorgulama, emlak vergisi sorgulama ve e-imar durumu sorgulama içeriklerine Online Emlak İşlemleri linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Vakfıkebir Belediyesi Vergi Muafiyeti

Vakfıkebir Belediyesi sınırlarındaki eviniz brüt olarak 200 metrekareyi geçmiyorsa ve tek bir tane eviniz varsa emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. İşsizlik durumunuzu veya gelirinizin olmadığını belgelediğinizde de emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. Bunların yanında sadece emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı olanlar da emlak vergisi ödemezler.

Vakfıkebir Belediyesine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması gerekiyor. Daha önce ödememeniz gereken emlak vergileri ödediyseniz dilekçe sonrasında geriye dönük vergi iadesi talebinde de bulunabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın