Van Edremit E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Van Edremit E-İmar uygulaması ile Edremit Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Edremit ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Edremit E-İmar Durumu Sorgulama

Edremit E-İmar Sorgulama

Edremit E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Edremit E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Edremit Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Edremit Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Van ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Van ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Edremit E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Edremit ilçesindeki Akın, Andaç, Ayazpınar, Bakacık, Bakımlı, Çayırbaşı, Dilkaya, Doğanlar, Dönemeç, Elmalık, Eminpaşa, Enginsu, Erdemkent, Erenkent, Esentepe, Eski Cami, Gölkaşı, Kavurma, Kıyıcak, Köklü, Köprüler, Köşkköy, Kurubaş, Mülk, Selahattin Eyyubi, Süphan, Şabaniye, Taşkonak, Yeni, Yeni Cami mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Edremit e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Edremit Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Edremit Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Edremit Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Edremit Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın