Akdağmadeni E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Yozgat Akdağmadeni E-İmar uygulaması ile Akdağmadeni Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Akdağmadeni ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Akdağmadeni E-İmar Durumu Sorgulama

Akdağmadeni E-İmar Sorgulama

Akdağmadeni E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Akdağmadeni E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Akdağmadeni Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Akdağmadeni Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Yozgat ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Yozgat ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Akdağmadeni E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Akdağmadeni ilçesindeki Ahishavi, Çamlık, Emek, Gültepe, Güneyli, İbrahim Ağa, İstanbulluoğlu, Kale, Karaçokrak, Karahisartatlısı, Konacı, Merkez, Olucak, Seyrantepe, Umut, Yeni, Yeşildere, Yeşiltepemahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Akdağmadeni e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Akdağmadeni Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Akdağmadeni Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Akdağmadeni Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Akdağmadeni Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın