Aksaray İli ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Aksaray Belediyesi internet sitesi üzerinden (E-imar) imar durumu, planı sorgulama Aksaray ilinde, merkez belediyesi sınırları dahilinde bulunan veya Aksaray ilçeleri ; Ağaçören, Eskil, Gülağaç, Güzelyurt, Ortaköy, Sarıyahşi belediyesi kapsamında bulunan arsanızın imarlı veya imarsız olup olmadığını, imar durumu sorgulama ve harita üzerinde imar planını internet üzerinden görüntüleme işlemleri için mutlaka bu belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Aksaray Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Aksaray E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Aksaray ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Aksaray ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Aksaray Belediyesi Resmi web sitesi veya ilçe belediyeleri web sitelerinde E-Belediyecilik sistemi aktif durumda ise burada yer  alan E-İmar kısmına giriş yaparak imar planlarını ve harita üzerinde ada/parsel sorgularını gerçekleştirebilirsiniz.

Aksaray ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan il ve ilçe belediyelerin imar sisteminin doğrudan bağlantı linkini aşağıda paylaşacağız. Ancak imar durumunu sorgulamak istediğiniz belediye henüz e-imar sistemine geçmemiş ise Aksaray ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örneğin Güzelyurt Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

E-İmar Rayiç Bedel
Aksaray SORGULA SORGULA
Ağaçören SORGULA SORGULA
Eskil SORGULA SORGULA
Gülağaç SORGULA SORGULA
Güzelyurt SORGULA SORGULA
Ortaköy SORGULA SORGULA
Sarıyahşi SORGULA SORGULA

İmar Durumu sorgulayabileceğiniz Aksaray genelindeki ilçe belediyelerine ait linkler yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla