Başmakçı E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Afyonkarahisar Başmakçı E-İmar uygulaması ile Başmakçı Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Başmakçı ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Başmakçı E-İmar Durumu Sorgulama

Başmakçı E-İmar Sorgulama

Başmakçı E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Başmakçı E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Başmakçı Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Başmakçı Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Afyonkarahisar ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Afyonkarahisar ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Başmakçı E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Başmakçı ilçesindeki Aşağı Hilal, Barbaros, Çağlayan, Fatih, Gülistan, Mimar Sinan, Yeni, Yukarı Hilal, Akkeçili, Akkoyunlu, Akpınar, Aşağı Beltarla, Çevlik, Çığrı, Ekinlik, Hırkaköy, Küllüce, Ovacık, Sarıköy, Yaka, Yassıören, Yukarıbeltarla mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Başmakçı e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Başmakçı Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Başmakçı Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Başmakçı Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Başmakçı Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın