İpsala E-İmar Durumu Sorgulama 2024

Edirne İpsala E-İmar uygulaması ile İpsala Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imara yeni açılacak yerlerle birlikte İpsala ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

İpsala E-İmar Durumu Sorgulama

İpsala E-İmar Sorgulama

İpsala E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. İpsala E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

İpsala Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte İpsala Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Edirne ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Edirne ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İpsala E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden İpsala ilçesindeki Atatürk, Bayrambey, Bozkurt, Cumhuriyet, Fatih, Fevzi Çakmak, Gazi, İnönü, Kapucu, Köprü, Kurtuluş, Saraç İlyas mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli İpsala e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce İpsala Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

İpsala Belediyesi İmara Yeni Açılan Yerler ve Askı Listeleri

İpsala Belediyesi imar planlarında yapılan değişiklikle birlikte imar izni verilen veya imara yeni açılacak yerleri İpsala Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın