Mengen E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Bolu Mengen E-İmar uygulaması ile Mengen Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Mengen ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Mengen E-İmar Durumu Sorgulama

Mengen E-İmar Sorgulama

Mengen E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Mengen E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Mengen Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Mengen Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Bolu ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Bolu ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Mengen E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Mengen ilçesindeki Adasal Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Beşler Mahallesi, Çakırlar Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Tabaklar Yazıyaka Mahallesi, Türkbeyli Mahallesine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Mengen e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Mengen Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Mengen Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Mengen Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Mengen Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın