Nevşehir Merkez Belediye ve İlçeleri Rayiç Bedel ve İmar Durumu Sorgulama

Nevşehir E-imar Durumu Sorgulama ve imar Planı Görüntüleme Nevşehir belediyesi denetiminde bulunan alanlardaki arsa ve arazilerin veya Nevşehir ilçeleri olan ; Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir, Hacıbektaş, Kozaklı, Ürgüp belediyeleri sorumluluğundaki arsanızın imar durumunu, raporunu online olarak harita üzerinde görüntüleme ve imar durumu sorgulama işlemi için Nevşehir ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir.

Ayrıca Nevşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Nevşehir E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Nevşehir ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Nevşehir ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Nevşehir ili ve ilçeleri genelinde E-imar sistemini vatandaşların hizmetine açmış olan belediyeler varsa aşağıdaki linklere tıkladığınızda belediyenin resmi web sitesine yönleneceksiniz.  Nevşehir belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçmeye başladığını varsayarsak imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Nevşehir SORGULA SORGULA
Acıgöl SORGULA SORGULA
Avanos SORGULA SORGULA
Derinkuyu SORGULA SORGULA
Gülşehir SORGULA SORGULA
Hacıbektaş SORGULA SORGULA
Kozaklı SORGULA SORGULA
Ürgüp SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Nevşehir ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Nevşehir ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Gülşehir Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

İmar Durumunu sorgulayabileceğiniz Nevşehir sınırları içerisindeki belediyelere ait sayfalar yukarıda verilmiştir. Link aktif değil ise muhtemelen belediyenin sayfasında bir bakım söz konusu veya E-Belediyecilik sistemine henüz geçmemişlerdir. Konu ile ilgili sorunlarınızı yorum kısmında belirtebilirsiniz.