Ordu BŞB Emlak Vergisi Ödeme

Ordu Belediyeleri Emlak Vergisi sorgulama ve online borç ödeme işlemlerinizi kredi kartı veya internet bankacılığı ile ödeyebilirsiniz. Bunun yanında adınıza ait bütün borçlarınızı da (Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) vb.) görüntüleyebilirsiniz.

Ordu il sınırları içinde olan bütün gayrimenkullerinize ait vergi tutarlarınızı ve gecikmede bulunan borçlarınızı öğrenebilir ve Ordu Belediyelerine ait Online İşlemler bölümünden ödeme yapabilirsiniz.

Ordu Emlak Vergisi Ödeme Dönemleri

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve İlçe Belediyeleri Akkuş, Altınordu, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey, Ünye Belediyeleri Emlak vergisi her yıl 2 eşit taksitte ödenir. Ordu geneli emlak vergisi son ödeme tarihleri şu şekildedir:

Ordu Emlak Vergisi DönemiSon Ödeme Tarihi
1.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Mart 202331 Mart 2023
2.Taksit Ödeme Günü Başlangıcı 1 Kasım 202330 Kasım 2023

Önemli Uyarı

Emlak vergisi borcunu son ödeme tarihinde ödemezseniz gecikmeye giren her bir ay için %2 Gecikme Faizi eklenir.

Ordu Belediyeleri Emlak Vergisi Borç Sorgulama ve Ödeme

Ordu Büyükşehir Belediyesi sınırları ( Akkuş, Altınordu, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey, Ünye) içerisindeki mülk sahipleri her yıl 2 taksit olarak Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisini ilçe belediyeleri veznelerine veya internet üzerinden Ordu Belediyeleri online işlemler menüsü üzerinden ödemek zorundadır. İnternet üzerinden online olarak 2 Şekilde Ordu Belediyeleri Emlak Vergisi borcu sorgulayabilir ve ödeyebilirsiniz.

Ordu Belediyeleri Online İşlemler Menüsü

Ordu Belediyeleri Online Hizmetler sayfasında T.C. Kimlik numaranız veya İlgili Ordu Belediyesindeki sicil numaranız ile üyelik oluşturarak giriş yapmanız gerekiyor.

Kimlik doğrulama işlemi ardından vergi borçlarınızı görebilir, belediyenin anlaşması varsa kredi kartı veya banka kartı ile ödemenizi online olarak yapabilirsiniz. Ordu Belediyeleri Online İşlemler sayfasına gitmek için tıklayın.

İlgili sayfada Ordu Belediyeleri emlak vergisi sorgulama, rayiç bedel sorgulama ve e-imar durumu sorgulama içeriklerine de ulaşabilirsiniz.

Ordu Belediyesi E-Devlet Sayfası Vergi İşlemleri

Ordu Belediyeleri Emlak Vergisi işlemleri için E-Devlet entegrasyonu ile Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk İşlemleri ve Tahsilat Bilgileri Sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/ordu-belediyeleri linkine tıklayarak istediğiniz Ordu Belediyesini seçtikten sonra işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ordu Belediyesi Vergi Muafiyeti

Ordu Büyükşehir Belediyesi sınırlarındaki eviniz brüt olarak 200 metrekareyi geçmiyorsa ve tek bir tane eviniz varsa emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. İşsizlik durumunuzu veya gelirinizin olmadığını belgelediğinizde de emlak vergisinden muaf olabilirsiniz. Bunların yanında sadece emekli, dul, yetim, ölüm ya da maluliyet aylığı olanlar da emlak vergisi ödemezler.

İlgili Ordu Belediyelerine başvuru yapılarak “vergi muafiyet formu” doldurulması gerekiyor. Daha önce ödememeniz gereken emlak vergileri ödediyseniz dilekçe sonrasında geriye dönük vergi iadesi talebinde de bulunabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın