Manisa E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Manisa E-İmar uygulaması ile Manisa Büyükşehir Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Manisa şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Manisa E-İmar Durumu Sorgulama

Manisa E-İmar Sorgulama

Manisa E-İmar sorgulama uygulamasında ilçe, mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Aşağıdaki listeden ilgili Manisa ilçesini seçerek sorgulama sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Manisa İlçesi
Ahmetli E-İmar Uygulaması
Akhisar E-İmar Uygulaması
Alaşehir E-İmar Uygulaması
Demirci E-İmar Uygulaması
Gölmarmara E-İmar Uygulaması
Gördes E-İmar Uygulaması
Kırkağaç E-İmar Uygulaması
Köprübaşı E-İmar Uygulaması
Kula E-İmar Uygulaması
Salihli E-İmar Uygulaması
Sarıgöl E-İmar Uygulaması
Saruhanlı E-İmar Uygulaması
Selendi E-İmar Uygulaması
Soma E-İmar Uygulaması
Şehzadeler E-İmar Uygulaması
Turgutlu E-İmar Uygulaması
Yunusemre E-İmar Uygulaması

Manisa şehrindeki gayrimenkule ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Manisa E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Manisa Büyükşehir Belediyesine bağlı Ahmetli, Akhisar, Alaşehir, Demirci, Gölmarmara, Gördes, Kırkağaç, Köprübaşı, Kula, Salihli, Sarıgöl, Saruhanlı, Selendi, Soma, Şehzadeler, Turgutlu, Yunusemre belediyelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. 1/1000 ölçekli imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Manisa Büyükşehir Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Manisa Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın