Kastamonu Şenpazar E-İmar uygulaması ile Şenpazar Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imara yeni açılacak yerlerle birlikte Şenpazar ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

  Şenpazar E-İmar Durumu Sorgulama

  Şenpazar E-İmar Sorgulama

  Şenpazar E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Şenpazar E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

  Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

  Şenpazar Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Şenpazar Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

  Diğer Kastamonu ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Kastamonu ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

  Şenpazar E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

  Harita üzerinden Şenpazar ilçesindeki Çevrik Mahallesi, Dibekli Mahallesi, Güneytekke Mahallesi, Karaman Mahallesi, Korucak Mahallesi, Kuztekke Mahallesi, Merkez mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

  1/1000 ölçekli Şenpazar e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Şenpazar Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

  Şenpazar Belediyesi İmara Yeni Açılan Yerler ve Askı Listeleri

  Şenpazar Belediyesi imar planlarında yapılan değişiklikle birlikte imar izni verilen veya imara yeni açılacak yerleri Şenpazar Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

  Paylaş.