Tokat Yeşilyurt E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Tokat Yeşilyurt E-İmar uygulaması ile Yeşilyurt Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Yeşilyurt ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Yeşilyurt E-İmar Durumu Sorgulama

Yeşilyurt E-İmar Sorgulama

Yeşilyurt E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Yeşilyurt E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Yeşilyurt Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Yeşilyurt Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Tokat ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Tokat ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yeşilyurt E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Yeşilyurt ilçesindeki Yıl, Çıkrık, Çırdak, Gaziosmanpaşa, Şehitler, Türkmenler mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Yeşilyurt e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Yeşilyurt Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Yeşilyurt Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Yeşilyurt Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Yeşilyurt Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın