Amasya ve İlçeleri E-imar Durumu ve Rayiç Bedel Sorgulama

Amasya Belediyesi E-imar Durumu/Planı Sorgulama Harita Görüntüleme Amasya sınırı dahilinde bulunan yapı izni, denetimi Amasya belediyesi veya Amasya ilçesi belediyelerinin denetiminde olan arsa, tarla ve arazilerin imar durumunu,imara açıksa ne şekilde kullanılabileceğini gösteren imar durumunu, raporunu harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz.

Amasya Belediyesi İmar Durumu, Planında Neler Bulunur? Amasya merkez belediye veya  Göynücek, Gümüşhacıköy, Hamamözü, Merzifon, Suluova, Taşova belediyesi sınırlarındaki arsalarda kaç katlı bina yapılabilir? ,  hangi tip bina yapılabilir, bahçe genişliği, bölgedeki imar yoğunluğu vb. pek çok bilgi görüntülenmektedir.

Ayrıca Amasya Belediyesi ve ilçe belediyelerinin rayiç bedellerini, metrekare birim fiyatlarını Amasya E-Belediye Hizmetleri aracılığıyla güncel rayiç bedel, metrekare değerini sorgulamak istediğiniz Arsa/Arazi/Konut Güncel Rayiç bedeli Mahalle, Cadde, Sokak bilgilerine göre sorgulama işlemini aşağıdaki linklerden yapabileceksiniz. Amasya ve ilçelerindeki konutlara ait emlak vergisi de Amasya ve ilçe belediyeri tarafından, emlak bedel tespiti raporu doğrultusunda hesaplanan rayiç bedel üzerinden hesaplanır.

Ancak bilinmesi gerekir ki  bunun için Amasya ve bağlı belediyelerin  e-imar sistemini kullanıyor olması gerekmektedir. Amasya belediyelerinin E-Belediyecilik, E-İmar sistemine geçtiyse aşağıdaki bağlantılardan imar durumunu sorgulayabileceksiniz.

E-İmar Rayiç Bedel
Amasya SORGULA SORGULA
Göynücek SORGULA SORGULA
Gümüşhacıköy SORGULA SORGULA
Hamamözü SORGULA SORGULA
Merzifon SORGULA SORGULA
Suluova SORGULA SORGULA
Taşova SORGULA SORGULA

Aksi durumda ise yani Amasya ve ilçe belediyeleri E-İmar sistemini kullanmıyorsa, Amasya ili sınırları içerisindeki arsanıza ait imar raporunu ilgili belediyeye (örnek olarak Göynücek Belediyesi) dilekçe yazarak temin edebilirsiniz. Dilekçenin nasıl yazıldığı ve dilekçe örneğini içeren yazımızı okumak için buradan devam edin.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla