Aydın ve İlçe Belediyeleri Emlak Vergisi Sorgulama, Ödeme

Aydın Büyükşehir veya ilçeleri Emlak Vergisi Borcu Sorgulama, Ödeme İşlemleri Aydın ili içerisinde bulunan taşınmazlarınızın (arsa, konut) Emlak vergisi, Çevre Temizlik Vergisi gibi işlemleri Aydın Büyükşehir belediyesi veya Aydın ilçe belediyesinin yetkisi dahilinde bulunmaktadır.

Aydın İli Genelinde İnternetten Yapılabilen İşlemler Aydın merkez belediye veya  Bozdoğan, Buharkent, Çine, Didim, Efeler, Germencik, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı, Köşk, Kuşadası, Kuyucak, Nazilli, Söke, Sultanhisar, Yenipazar belediyesi e-belediyecilik sistemi kurmuş ise Çevre temizlik vergisi ödemeleri, su fatura borcu sorgulama ve ödemeleri, arsa rayiç/metrekare bedel sorgulamaları gibi pek çok işlemi aşağıdaki bağlantılara tıkladığınızda ilgili E-belediye sayfalarında yapabilirsiniz.

Aydın Merkez veya Aydın ilçe belediyelerinin internet siteleri aracılığı ile Aydın Merkez E-Belediye veya Aydın ilçe belediyelerinin sınırları içerisinde bulunan bütün taşınmazlarınız ile ilgili (ev, arsa) işlemleri sadece T.C. Kimlik numaranızla yapılabiliyor.

Aydın Merkez ve Aydın İlçe Belediyeleri Listesi Aşağıdaki Gibidir : Eğer link kısmı boş ise belediyenin E-belediye sistemine sahip olmadığı anlamına gelmektedir.

Emlak Vergisi Tahakkukları belediyeler tarafından 2 taksit şeklinde tahsil edilmektedir. İlk Taksit Ödeme tarihleri 1 Mart ile 31 Mayıs arasında, 2. Taksit Ödemeleri ise 1 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında yapılıyor.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla