Belen E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Hatay Belen E-İmar uygulaması ile Belen Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Belen ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Belen E-İmar Durumu Sorgulama

Belen E-İmar Sorgulama

Belen E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Belen E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Belen Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Belen Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Hatay ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Hatay ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Belen E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Belen ilçesindeki Atik, Bakras, Benlidere, Cumhuriyet, Çakallı, Çerçikaya, Derebahçe, Fatih, Halilbey, İssume, Kıcı, Kömürçukuru, Muhlisali, Müftüler, Ötençay, Sarımazı, Soğukoluk, Şekere, Şenbük mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Belen e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Belen Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Belen Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Belen Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Belen Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın