Beşiri E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Batman Beşiri E-İmar uygulaması ile Beşiri Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Beşiri ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Beşiri E-İmar Durumu Sorgulama

Beşiri E-İmar Sorgulama

Beşiri E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Beşiri E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Beşiri Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Beşiri Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Batman ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Batman ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Beşiri E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Beşiri ilçesindeki Bağdu Mahallesi, Behrem Yoğun Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Karaduman Mahallesi, Kıyanç Mahallesi, Kobin Mahallesi, Mehmet Yatkın Mahallesi, Milli Egemenlik Mahallesi, Turgut Özal Mahallesine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Beşiri e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Beşiri Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Beşiri Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Beşiri Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Beşiri Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın