Çamlıhemşin E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Rize Çamlıhemşin E-İmar uygulaması ile Çamlıhemşin Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Çamlıhemşin ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Çamlıhemşin E-İmar Durumu Sorgulama

Çamlıhemşin E-İmar Sorgulama

Çamlıhemşin E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Çamlıhemşin E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Çamlıhemşin Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Çamlıhemşin Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Rize ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Rize ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çamlıhemşin E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Çamlıhemşin ilçesindeki Aşağıçamlıca, Aşağışimşirli, Kadıköy, Kaplıca, Kavak, Konaklar, Merkez, Sırt, Yağmurlu, Yukarıçamlıca mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Çamlıhemşin e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Çamlıhemşin Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Çamlıhemşin Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Çamlıhemşin Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Çamlıhemşin Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın