Çankırı ve İlçe Belediyeleri Emlak Vergisi Sorgulama, Ödeme

Çankırı Merkez veya ilçeleri Emlak Vergisi Borcu Sorgulama, Ödeme İşlemleri Çankırı ili içerisinde bulunan taşınmazlarınızın (arsa, konut) Emlak vergisi, Çevre Temizlik Vergisi gibi işlemleri Çankırı belediyesi veya Çankırı ilçe belediyesinin yetkisi dahilinde bulunmaktadır.

Çankırı İli Genelinde İnternetten Yapılabilen İşlemler Çankırı merkez belediye veya  Atkaracalar, Bayramören, Çerkeş, Eldivan, Ilgaz, Kızılırmak, Korgun, Kurşunlu, Orta, Şabanözü, Yapraklı belediyesi e-belediyecilik sistemi kurmuş ise Çevre temizlik vergisi ödemeleri, su fatura borcu sorgulama ve ödemeleri, arsa rayiç/metrekare bedel sorgulamaları gibi pek çok işlemi aşağıdaki bağlantılara tıkladığınızda ilgili E-belediye sayfalarında yapabilirsiniz.

Çankırı Merkez veya Çankırı ilçe belediyelerinin internet siteleri aracılığı ile Çankırı Merkez E-Belediye veya Çankırı ilçe belediyelerinin sınırları içerisinde bulunan bütün taşınmazlarınız ile ilgili (ev, arsa) işlemleri sadece T.C. Kimlik numaranızla yapılabiliyor.

Çankırı Merkez ve Çankırı İlçe Belediyeleri Listesi Aşağıdaki Gibidir : Eğer link kısmı boş ise belediyenin E-belediye sistemine sahip olmadığı anlamına gelmektedir.

Emlak Vergisi Tahakkukları belediyeler tarafından 2 taksit şeklinde tahsil edilmektedir. İlk Taksit Ödeme tarihleri 1 Mart ile 31 Mayıs arasında, 2. Taksit Ödemeleri ise 1 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında yapılıyor.

Görüşünü Bildir

Yorum Yapmak İçin Tıkla