Çankırı E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Çankırı E-İmar uygulaması ile Çankırı Belediyesi merkez imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Çankırı şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Çankırı E-İmar Durumu Sorgulama

Çankırı E-İmar Sorgulama

Çankırı E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Çankırı Merkez E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Çankırı Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Çankırı Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Çankırı merkez dışındaki diğer ilçeler için e-İmar durumu sorgulamak isterseniz Çankırı ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çankırı E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Çankırı merkeze bağlı Abdulhalik Renda, Aksu, Alibey, Buğday Pazarı, Cumhuriyet, Esentepe, Fatih, İncili Çeşme, Karataş, Karatekin, Kırkevler, Mimar Sinan, Tabakhane, Yeni mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Çankırı e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Çankırı Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Çankırı Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Çankırı Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Çankırı Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın