Dazkırı E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Afyonkarahisar Dazkırı E-İmar uygulaması ile Dazkırı Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Dazkırı ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Dazkırı E-İmar Durumu Sorgulama

Dazkırı E-İmar Sorgulama

Dazkırı E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Dazkırı E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Dazkırı Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Dazkırı Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Afyonkarahisar ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Afyonkarahisar ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Dazkırı E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Dazkırı ilçesindeki Barbaros, Çamlık, Esentepe, Kurtuluş, Yeniyol, Yeşilyurt, Akarca, Arıköy, Aşağıyenice, Bozan, Çiftlik, Darıcılar, Hasandede, Hisaralan, İdris, Karaağaçkuyusu, Kızılören, Örtülü, Sarıkavak, Yaylaköy, Yukarıyenice, Yüreğil mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Dazkırı e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Dazkırı Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Dazkırı Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Dazkırı Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Dazkırı Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın