Doğanşar E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Sivas Doğanşar E-İmar uygulaması ile Doğanşar Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Doğanşar ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Doğanşar E-İmar Durumu Sorgulama

Doğanşar E-İmar Sorgulama

Doğanşar E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Doğanşar E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Doğanşar Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Doğanşar Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Sivas ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Sivas ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Doğanşar E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Doğanşar ilçesindeki Camikebir, Cinci, Çay, Devrişağa, Kale, Ömerağa mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Doğanşar e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Doğanşar Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Doğanşar Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Doğanşar Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Doğanşar Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın