Gaziantep E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Gaziantep E-İmar uygulaması ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Gaziantep şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Gaziantep E-İmar Durumu Sorgulama

Gaziantep E-İmar Sorgulama

Gaziantep E-İmar sorgulama uygulamasında ilçe, mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Aşağıdaki listeden ilgili Gaziantep ilçesini seçerek sorgulama sayfalarına ulaşabilirsiniz.

Gaziantep İlçesi
Araban E-İmar Uygulaması
İslahiye E-İmar Uygulaması
Karkamış E-İmar Uygulaması
Nizip E-İmar Uygulaması
Nurdağı E-İmar Uygulaması
Oğuzeli E-İmar Uygulaması
Şahinbey E-İmar Uygulaması
Şehitkâmil E-İmar Uygulaması
Yavuzeli E-İmar Uygulaması

Gaziantep şehrindeki gayrimenkule ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Gaziantep E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Gaziantep Büyükşehir Belediyesine bağlı Araban, İslahiye, Karkamış, Nizip, Nurdağı, Oğuzeli, Şahinbey, Şehitkâmil, Yavuzeli belediyelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. 1/1000 ölçekli imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Gaziantep Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın