Gülağaç E-İmar Durumu Sorgulama 2024

Aksaray Gülağaç E-İmar uygulaması ile Gülağaç Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imara yeni açılacak yerlerle birlikte Gülağaç ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Gülağaç E-İmar Durumu Sorgulama

Gülağaç E-İmar Sorgulama

Gülağaç E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Gülağaç E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Gülağaç Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Gülağaç Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Aksaray ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Aksaray ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Gülağaç E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Gülağaç ilçesindeki Atatürk, Cumhuriyet, Eskicami, Fatih, Hürriyet, İstiklal, Kalealtı, Karşıyaka, Koyunlu, Kurtuluş, Meydan, Pınarbaşı, Tuzla, Yeni, Yenipazar, Zafer, Akmezar, Bekarlar, Camiliören, Çatalsu, Kızılkaya, Osmanlı, Pınarbaşı, Sofular, Süleymanhüyüğü mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Gülağaç e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Gülağaç Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Gülağaç Belediyesi İmara Yeni Açılan Yerler ve Askı Listeleri

Gülağaç Belediyesi imar planlarında yapılan değişiklikle birlikte imar izni verilen veya imara yeni açılacak yerleri Gülağaç Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

Yorum yapın