Kovancılar E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Elazığ Kovancılar E-İmar uygulaması ile Kovancılar Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Kovancılar ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Kovancılar E-İmar Durumu Sorgulama

Kovancılar E-İmar Sorgulama

Kovancılar E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Kovancılar E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Kovancılar Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Kovancılar Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Elazığ ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Elazığ ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kovancılar E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Kovancılar ilçesindeki Bağlar, Bahçelievler, Çarşı Başı, Çay Başı, Fatih, Gültepe, Heybet, İsmet Paşa, Kapıaçmaz, Karacimşit, Toki, Tuna, Yeni mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Kovancılar e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Kovancılar Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Kovancılar Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Kovancılar Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Kovancılar Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın