Elazığ E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Elazığ E-İmar uygulaması ile Elazığ Belediyesi merkez imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Elazığ şehrindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Elazığ E-İmar Durumu Sorgulama

Elazığ E-İmar Sorgulama

Elazığ E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Elazığ Merkez E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Elazığ Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Elazığ Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Elazığ merkez dışındaki diğer ilçeler için e-İmar durumu sorgulamak isterseniz Elazığ ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Elazığ E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Elazığ merkeze bağlı Abdullah Paşa, Akmezra Sahil Önü, Akpınar, Aksaray, Ala Yaprak, Ataşehir, Bağlar, Bahçekapı, Cumhuriyet, Çarşı, Çatal Çeşme, Çaydaçıra, Doğu Kent, Esen Tepe, Fatih, Fevzi Çakmak, Göllü Bağ, Gülpınar, Gümüş Kavak, Güntaşı, Harput, Hicret, Hilalkent, Hürriyet, İcadiye, İzzet Paşa, Karşıbağ, Karşıyaka, Kıraç, Kırklar, Kızılay, Konak, Kültür, Merkez, Mollakendi, Mustafa Paşa, Nail Bey, Olgunlar, Org. Eşref Bitlis, Paşalar, Rızaiye, Rüstem Paşa, Safran, Salı Baba, Sanayi, Sarayatik, Sugözü, Sürsürü, Ulu Kent, Üniversite, Yeni, Yeni Bağlar, Yenice, Yeşilkuşak, Yeşilyurt, Yıldız Bağları, Yüzbaşı, Zafer mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Elazığ e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Elazığ Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Elazığ Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Elazığ Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Elazığ Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın