İhsaniye E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Afyonkarahisar İhsaniye E-İmar uygulaması ile İhsaniye Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile İhsaniye ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

İhsaniye E-İmar Durumu Sorgulama

İhsaniye E-İmar Sorgulama

İhsaniye E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. İhsaniye E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

İhsaniye Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte İhsaniye Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Afyonkarahisar ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Afyonkarahisar ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İhsaniye E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden İhsaniye ilçesindeki Akören, Atatürk, Bahçelievler, Belce, Cumhuriyet, Esentepe, Fatih, Hürriyet, Kervansaray, Kunduzlu, Pınar, Susuz Osmaniye, Şahinler, Türbe, Yeni, Yenikent, Yunus Emre, Zafer, Ablak, Aşağıtandır, Ayazini, Basırlar, Bayramaliler, Beyköy, Bozhüyük, Cumalı, Demirli, Eskieymir, Eynehankuzviran, Hacıbeyli, İğdemir, Kadımürsel, Karacaahmet, Kıyır, Muratlar, Oğulbeyli, Orhanlı, Osmanköy, Sarıcaova, Üçlerkayası, Yenice, Yeşilyayla, Yiğitpınarı, Yukarıtandır mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli İhsaniye e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce İhsaniye Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

İhsaniye Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

İhsaniye Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları İhsaniye Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın