Şuhut E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Afyonkarahisar Şuhut E-İmar uygulaması ile Şuhut Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Şuhut ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Şuhut E-İmar Durumu Sorgulama

Şuhut E-İmar Sorgulama

Şuhut E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Şuhut E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Şuhut Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Şuhut Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Afyonkarahisar ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Afyonkarahisar ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Şuhut E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Şuhut ilçesindeki Altıgöz, Baş, Çağlayan, Develi, Erenler, Gazipaşa, Hacı Musa, Hisar, İplik, İstiklal, Kurtuluş, Mehmet Akif Ersoy, Pazar, Taşlıca, Yalı, Zafer, Zafer, Ağzıkara, Akyuva, Anayurt, Arızlı, Atlıhisar, Aydın, Bademli, Balçıkhisar, Başören, Bozan, Çakırözü, Çobankaya, Dadak, Demirbel, Efe, Güneytepe, Hallaç, İcikli, İlyaslı, İsalı, Karacaören, Karahallı, Karlık, Kavaklı, Kayabelen, Kılınçkaya, Koçyatağı, Kulak, Mahmut, Ortapınar, Oynağan, Paşacık, Senir, Tekke, Uzunpınar, Yarışlı mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Şuhut e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Şuhut Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Şuhut Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Şuhut Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Şuhut Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Puan Ver

Yorum yapın