Yığılca E-İmar Durumu Sorgulama 2023

Düzce Yığılca E-İmar uygulaması ile Yığılca Belediyesi imar durumu sorgulama, güncel imar planı ve uygulama planı görüntüleme işlemleri yapılabilir, imar uygulama planı ile Yığılca ilçesindeki arsa yapım izin durumlarına ulaşılabilmektedir.

Yığılca E-İmar Durumu Sorgulama

Yığılca E-İmar Sorgulama

Yığılca E-İmar sorgulama uygulamasında mahalle, sokak, kapı numarası bilgileriyle veya parsel ve ada numaralarını girerek imar durumunu, güncel imar planlarını sorgulayabilirsiniz. Yığılca E-İmar Durumunu Sorgulamak/Öğrenmek İçin Tıklayın.

Araziye ait Ada/Parsel numarasını bilmiyorsanız Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ada/Parsel sorgu uygulaması üzerinden öğrenebilirsiniz.

Yığılca Belediyesi e-imar uygulaması çalışmıyorsa “imar durum dilekçesi ve tapu fotokopisi” ile birlikte Yığılca Belediyesinin imar işlerine başvurmak gerekmektedir.

Diğer Düzce ilçelerindeki E-İmar durumlarını sorgulamak isterseniz Düzce ve İlçeleri İmar Durumu Sorgulama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yığılca E-İmar Planı Ne İşe Yarar?

Harita üzerinden Yığılca ilçesindeki Ahmetçiler, Atatürk, Mareşal Fevzi Çakmak, Orhangazi, Akçaören, Aksaklar, Asar, Aydınyayla, Bekirler, Çamlı, Çiftlik, Çukurören, Dibektaş, Doğanlar, Dutlar, Gaziler, Gelenöz, Geriş, Gökçeağaç, Güney, Hacılar, Hacıyeri, Hebeler, Hocaköy, Hocatman, Hoşafoğlu, İğneler, Karakaş, Kırık, Kocaoğlu, Köseler, Mengen, Naşlar, Orhangazi, Redifler, Sarıkaya, Tıraşlar, Tuğrul, Yağcılar, Yaylatepe, Yeniyer, Yılgın, Yoğunpelit mahallelerine ait uygulama imar planlarına erişilebilir, ada ve parsel sorgulama yapılabilir, bölgenin imar izin durumu ve niteliği (tarla, arsa, konut, orman, sosyal tesis vb.) anlaşılabilmektedir. E-İmar planını görüntülediğinizde mutlaka plan notları bölümünü inceleyiniz.

1/1000 ölçekli Yığılca e-imar uygulama planına göre arazi üzerinde neler yapılabileceğini, bina kat/yükseklik izinlerini, otopark, bahçe mesafeleri gibi detayları öğrenebilirsiniz. Arsa üzerinde işlem yapmadan önce Yığılca Belediyesinden imar durum belgesine sahip olunmalıdır.

Yığılca Belediyesi Askı İmar Planı Değişiklikleri

Yığılca Belediyesi imar planlarındaki son değişiklikler ve askıya çıkan imar planları Yığılca Belediyesi resmi web sitesinin duyurular bölümünden veya T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Uygulaması üzerinden il/ilçe ismi aramasıyla veya harita üzerinden ilçe seçimi yapılarak da görüntülenebilir. Askı İmar Planları veya Yürürlükteki İmar Planlarını incelemek için ilgili içeriğe tıklayabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Yap

Yorum Yapmak İçin Tıklayın